طراحان، ناراضی از آپدیت جدید فوتوشاپ

توسط امین لطیف‌کار -

تغییرات اخیر فوتوشاپ همه‌چیز را به هم ریخته است.

طراحان از آپدیت جدید فوتوشاپ ناراضی هستند

اگر هنوز فوتوشاپ خود را آپدیت نکردید، بهتر است کمی صبر کنید – البته اگر به کاربرد کیبورد و دکمه‌های میانبر فوتوشاپ عادت کردید. چرا که دستورات رایج، مانند نگه داشتن shift برای تغییر اندازه تصاویر با حفظ تناسب، دیگر مانند قبل کار نمی‌کنند.

برای طراحانی که در جریان اخبار جدیدترین تغییرات فوتوشاپ قرار ندارد، این تغییرات کاملا غیر منتظره بودند. در حالی که همه عادت کرده‌اند برای تغییر اندازه تصاویر shift را نگه دارند، تا جایی که دیگر به آن فکر هم نمی‌کنند، تغییرات پیاده شده همه‌چیز را به هم ریخته، در حدی که روند کاری عادی طراحان مختل شده است.

با وجود تمام ناراحتی که این آپدیت در طراحان ایجاد کرده، به نظر می‌رسد که هنوز تعداد زیادی متوجه این تغییرات نشده‌اند. به همین دلیل بود که «الکس سنتر»، مدیر طراحی سابق کوکاکولا به روش‌های حاد اعتراض رو آورده، یعنی رفتن به سراغ توییتر و اعتراض با حروف بزرگ.

تعداد  کافی راجع به اینکه نگه داشتن دکمه shift دیگر مانند قبل چیزها را به تناسب بزرگ نمی‌کند، صحبت نمی‌کنند. 10 دسامبر 2018

به نظر می‌آید که سنتر تنها نیست؛ هم در دلخوری و هم در شگفتی از اینکه تعداد کمی راجع به آپدیت جدید صحبت می‌کنند. طراحان دیگر هم به برعکس شدن کارکرد shift اعتراض کردند. فوتوشاپ جدید، به طور پیش‌فرض، تصاویر را به تناسب بزرگ می‌کند مگر اینکه دکمه shift را نگه دارید.

و انگار این قضیه به قدر کافی برای کاربران قدیمی فوتوشاپ گیج ‌کننده نبود، بدتر آنکه این رفتار در همه‌جای پلتفرم‌های ادوبی یکسان نیست. بر اساس آنچه که یکی از کاربران توییتر گفته، اگر یک لایه را از ایلاستریتور در فوتوشاپ paste کنید، کارکرد قدیمی shift همچنان پابرجاست.

بدبختی به همینجا ختم نمی‌شود. بسیاری از طراحان، علاوه بر همدردی با سنتر، توجه را به سمت سایر تغییرات جلب کردند. مثلا تصمیم ادوبی برای جابه‌جا کردن دستور undo.

درسته، ولی نظرت راجع حذف دستور CMD+Shift+Z و استفاده از CMD+Z چیست؟ 10 دسامبر 2018

اخبار این نارضایتی‌ها ممکن است برای ادوبی شگفت‌انگیز باشد. همین چند ماه پیش بود که در Adobe MAX 2018 اعلام کردند که این آپدیت‌ها، تحت عنوان «ابزار‌هایی که طراحان منتظر آن‌ها بودند»، در راه است. و هنگامی که توسط «تری وایت»، مبلغ جهانی طراحی و عکاسی ادوبی، از آن‌ها رونمایی شد همه ابراز شادی و خوشحالی کردند.

خب پس دلیل خشم امروز چیست؟ شاید این یک نمونه چیزی است که در تئوری به نظر خوب می‌امد ولی در عمل مشکل‌ساز شده است. شاید مردم در مقابل هر نوع تغییری مقاومت نشان می‌دهند ولی با گذر زمان با آن کنار می‌آیند. شاید هم این آپدیتی بوده که بسیاری کاربران منتظر آن بودند.

به هر حال، اگر حتما باید برای تغییر اندازه متناسب از shift استفاده کنید، یک راه پیش روی شماست...

من نسخه جدید را حذف کردم و 2018 را دوباره نصب کردم. من درک می‌کنم که این تغییرات با هدف کارایی بهتر انجام شده ولی کاش حداقل در تنظیمات راهی برای غیرفعال کردن آن‌ها قرار می‌دادند. نسخه 2019 هنوز برای من به قدر کافی جذاب نیست. 11 دسامبر 2018

آیا ادوبی تسلیم می‌شود و آپدیت را اصلاح خواهد کرد؟ به زودی معلوم می‌شود....

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.