اپلیکیشنی برای تست دسته بازی (گیم‌پد) در اندروید

توسط امین لطیف‌کار -

اپلیکیشنی برای تست دسته بازی (گیم‌پد) در اندروید

چند هفته پیش برای انجام کاری احتیاج به شناساندن دسته بازی به گوشی اندروید داشتم، برای همین چند مدل دسته بازی که بتواند به گوشی اندروید وصل شود تهیه کرده بودم. اما متاسفانه هرکدام از دسته‌ها ترکیب و ترتیب کلیدهای متفاوتی داشتند، و هیچ‌کجا مرجع مناسبی برای اطلاع‌رسانی و تست پیدا نکردم. از طرف دیگر ترکیب دکمه‌ها و محورهای دسته بازی در اندروید با آنچه در کامپیوتر بود تفاوت داشت و امکان استفاده مستقیم از همان تنظمیمات در گوشی وجود نداشت.

بعضی از دسته‌های بازی که به عنوان دسته بازی اندروید فروش می‌رفتند در واقع شبیه‌ساز صفحه کلید بودند و بعضی دیگر علاوه بر ارسال پیام دکمه‌های عادی دسته بازی به گوشی، بعضی وقابع صفحه کلید را هم ارسال می‌کردند.

این بود که تصمیم گرفتم برای شناسایی و آشنایی بیشتر با دسته بازی در اندروید، برنامه کوچکی در یونیتی تولید کنم که لیست وقایع مرتبط با دسته بازی را نمایش دهد. اما یونیتی تمام قابلیتی را که من لازم داشتم به من نداد، بنابراین مجبور شدم برنامه را مجددا در android studio ایجاد کنم. برنامه‌ای که ساختم برای کاری که من در نظر داشتم کافی بود و وقایع مرتبط با دسته را تا جایی که امکان دارد پشتیبانی می‌کند. در نهایت با پیشنهاد یکی از دوستان تصمیم بر آن شد تا برنامه را برای استفاده دیگران اینجا قرار دهم تا اگر کسی در شرایط مشابه احتیاج به چنین برنامه‌ای داشت، بتواند از آن استفاده کند.

برای دانلود برنامه اینجا کلیک کنید.

A view of the application

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.